Czym jest SMART dom?

Inteligentny dom to dom, który jest podłączony do Internetu i wykorzystuje technologię, aby ułatwić codzienne życie. Możesz sterować oświetleniem i ogrzewaniem za pomocą aplikacji w swoim telefonie. Drzwi można otwierać za pomocą klawiatury na ścianie.

Inteligentne domy stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie zdają sobie sprawę z tego, jak wiele mogą dzięki nim zyskać, niezależnie od tego, czy szukają dodatkowego zabezpieczenia, czy po prostu chcą mieć możliwość wyłączenia światła z dowolnego miejsca.

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów inteligentnych technologii, które mogą pomóc w zwiększeniu wydajności domu, w tym

Systemy bezpieczeństwa SMART dom

Systemy bezpieczeństwa – wykorzystują one czujniki do wykrywania ruchu i dźwięku oraz alarmowania, gdy coś się dzieje. Świetnie nadają się do zapewnienia bezpieczeństwa w domu, gdy jesteś poza nim.

Systemy grzewcze SMART dom

Systemy grzewcze – niektóre systemy grzewcze są w pełni zautomatyzowane, więc włączają się, gdy wyczują, że jest zimno, nawet jeśli o tym zapomnisz! Można także ustawić programator czasowy, aby pomieszczenia nagrzewały się o określonych porach dnia – idealne rozwiązanie, jeśli zimą chcesz się obudzić w ciepłym pokoju!

Domowe systemy rozrywki SMART dom

Domowe systemy rozrywki – oferują wiele sposobów oglądania telewizji lub słuchania muzyki bez konieczności używania kabli lub przewodów; wszystko jest przesyłane przez Internet!

Sterowanie domową rozrywką SMART home to rewolucyjna technologia, która pozwala użytkownikom sterować wszystkimi urządzeniami rozrywkowymi za pomocą jednego pilota. System działa poprzez podłączenie telewizora, odtwarzacza Blu-ray, odtwarzacza DVD, dekodera telewizji kablowej i innych urządzeń do koncentratora SMART. Urządzenie to komunikuje się następnie ze wszystkimi innymi urządzeniami w sieci i może być obsługiwane za pomocą prostego pilota lub aplikacji.

Co to jest system sterowania oświetleniem w domu SMART?

Oświetlenie w domu jest często jednym z najbardziej pomijanych miejsc, w których można znaleźć oszczędności energii. W przeciętnym domu znajduje się około 150 opraw oświetleniowych, a każdą z nich można sterować indywidualnie. Jednak wiele osób pozostawia włączone światło, gdy ich nie ma, lub zapomina je wyłączyć, gdy wychodzi z pokoju. Dzięki inteligentnemu systemowi sterowania oświetleniem domowym można zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając zapotrzebowanie na energię elektryczną, gdy nie jest ona potrzebna.

Inteligentne systemy sterowania oświetleniem zostały zaprojektowane w celu automatyzacji i optymalizacji oświetlenia w domu na kilka różnych sposobów. Można ustawić wyłączniki czasowe, aby światła zapalały się o określonych porach, lub wyłączały się po upływie określonego czasu. Może to być przydatne, jeśli masz dzieci, które lubią bawić się światłem, gdy nie ma ich w pobliżu – ustawienie wyłączników czasowych gwarantuje, że nie będą zbyt długo pozostawione w ciemności.

Niektóre inteligentne sterowniki oświetlenia umożliwiają również sterowanie poszczególnymi lampami za pomocą smartfona lub tabletu z wykorzystaniem technologii geofencing. Jeśli jesteś poza domem, ale chcesz, aby ktoś wiedział, że dotarłeś bezpiecznie do celu, wystarczy, że naciśniesz przycisk w telefonie, a wszystkie światła włączą się na pięć minut, aby inni mogli zobaczyć, że ktoś jest w domu cały i zdrowy!

Inteligentne domy – spory wydatek

Problem z wieloma systemami inteligentnego domu polega na tym, że są one albo zbyt drogie, albo zbyt skomplikowane w konfiguracji i obsłudze. Niektóre wymagają drogiego sprzętu, a inne wymagają skomplikowanego programowania, które może być trudne do opanowania dla użytkowników nietechnicznych.

Istnieją jednak systemy inteligentnego domu, które są na tyle proste, że każdy może z nich korzystać. Systemy te umożliwiają sterowanie wszystkimi urządzeniami domowymi za pomocą jednej aplikacji lub asystenta głosowego (np. Amazon Alexa lub Google Assistant), dzięki czemu nie trzeba uczyć się, jak działa każde urządzenie z osobna, ani konfigurować osobnych aplikacji dla każdego z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *