Masz zmarszczki i chcesz się ich pozbyć w nieinwazyjny sposób? Przeczytaj!

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się zmarszczek. Najczęstsze metody obejmują botoks, zastrzyki wypełniające, zabiegi laserowe i wypełniacze dermalne. Ale w tym artykule porozmawiamy o nowym rodzaju leczenia zmarszczek, który wykorzystuje technologię częstotliwości radiowej do zmniejszenia wyglądu zmarszczek.

Czym jest leczenie zmarszczek w medycynie estetycznej?

Zabieg na zmarszczki medycyny estetycznej to nieinwazyjna, niechirurgiczna procedura, która wykorzystuje technologię częstotliwości radiowej do zmniejszenia widoczności zmarszczek. Zabieg działa poprzez ogrzewanie tkanki podstawowej i stymulację produkcji kolagenu.

Laserowy resurfacing/fotoodmładzanie

Procedura ta wykorzystuje intensywne światło pulsacyjne (IPL) lub energię lasera do stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Pomaga to zredukować drobne zmarszczki i przebarwienia, a także poprawić teksturę. Rezultaty są również tymczasowe i utrzymują się przez około 6 miesięcy.

Mikrodermabrazja

Procedura ta wykorzystuje podciśnienie do usuwania martwych komórek skóry z twarzy za pomocą maleńkich kryształków, które przylegają do cząsteczek kurzu w powietrzu. Może on poprawić ogólny koloryt skóry, ale nie usuwa zmarszczek ani blizn.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalna substancja występująca w organizmie człowieka. Jest on odpowiedzialny za elastyczność i objętość skóry.

Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się w naszej skórze, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Kwas hialuronowy można wykorzystać, aby przywrócić skórze jej pierwotne właściwości i sprawić, że znów będzie wyglądała młodziej.

Zabieg trwa około 15 minut, nie wymaga znieczulenia i nie pozostawia widocznych blizn. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany do najgłębszej warstwy Twojej skóry za pomocą bardzo cienkiej igły. Będziesz odczuwać lekki ucisk, ale nic ponad to. Wyniki zabiegu są widoczne po tygodniu, ale w kolejnych tygodniach (do trzech miesięcy) stają się bardziej znaczące.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym – czy to bezpieczne?

Tak, jest bezpieczny. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w całym organizmie. Zatrzymuje on wodę i utrzymuje skórę pulchną i nawilżoną.

Niektóre osoby doświadczają zaczerwienienia, obrzęku lub zasinienia po otrzymaniu zastrzyku, ale te efekty uboczne zwykle ustępują w ciągu kilku dni po zabiegu.

Jeśli rozważasz użycie zastrzyków kwasu hialuronowego do usuwania zmarszczek, ważne jest, abyś poszukał wykwalifikowanego lekarza, który specjalizuje się w tej procedurze, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję o tym, czy ta procedura jest dla Ciebie odpowiednia.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym – przeciwskazania

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym jest zabiegiem bezpiecznym, bezbolesnym i nieinwazyjnym.

Główne przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego to:

– Alergia na kwas hialuronowy (HA)

– Ciąża i karmienie piersią

– Skóra tłusta i trądzikowa.

Jak długo utrzymuje się efekt wygładzonych zmarszczek po zastrzykach z kwasem hialuronowym?

Wypełniacze zmarszczek są wstrzykiwane do skóry w celu wygładzenia zmarszczek i linii. Zazwyczaj są one wykonane z żelu zawierającego kwas hialuronowy (HA). Jest to naturalna substancja występująca w organizmie, która pomaga utrzymać wilgotność, elastyczność i jędrność skóry. Jego działanie polega na napinaniu skóry i wypełnianiu linii spowodowanych mimiką twarzy lub innymi przyczynami, takimi jak uszkodzenia słoneczne lub starzenie się. Efekty zastrzyków z kwasu hialuronowego mogą utrzymywać się do dwóch lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *