Promienniki podczerwieni na taras – ogrzej swój taras, by nawet niskie temperatury nie przeszkodziły Ci spędzać na nim czas

Kiedy dni stają się coraz krótsze, a temperatura na zewnątrz zaczyna spadać, warto zadbać o komfort spędzanego czasu na tarasie, szczególnie w jesienne wieczory. Obecnie systemy grzewcze oferują nam różne rozwiązania, a do najchętniej wybieranych, bez dwóch zdań, zaliczyć możemy promienniki podczerwieni.

Chcąc wprowadzić jak najwięcej ciepła na taras postaw na promienniki IR, czyli urządzenia, o których mówi się, że są przenośnym słońcem, ponieważ dostarczają ciepło wszystkim przedmiotom oraz osobom znajdującym się w zasięgu ich promieni.

Elektryczny promiennik podczerwieni na taras, czyli na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu

Elektryczne promienniki tarasowe na podczerwień wysyłają ciepło o ukierunkowanym promieniu, dzięki czemu wyższa temperatura jest odczuwalna niemal natychmiast, jeśli znajdujemy się w jego zasięgu. Nowoczesne ogrzewanie posiada większy zasięg niż tradycyjne parasole grzewcze na gaz. Co za tym idzie – ogrzanie tarasu dzięki promiennikom IR jest bezpieczniejsze, wydajniejsze i przede wszystkim tańsze.

Promienniki ciepła na taras powinny przede wszystkim posiada wodoodporną obudowę ze względu na miejsce ich usytuowania. Dzięki wysokiej wodoszczelności i powłoce ze stali nierdzewnej, Twoje panele ciepła na tarasie posłużą Ci przez długi czas.

Jakie zalety posiada promiennik podczerwieni

Promienniki podczerwieni na taras posiadają wiele zalet. Jedną z nich jest prozdrowotny wpływ na nasz organizm. Od wielu lat promienniki ciepła wykorzystywane są w przypadku leczenia różnych schorzeń. Są one również wykorzystywane w medycynie i rehabilitacji. Mają szczególnie dobry wpływ na osoby zmagające się z problemami z krążeniem.

Są one również dużo tańszym rozwiązaniem na ogrzanie tarasu czy dużego balkonu. To właśnie dzięki promiennikom IR każda impreza odbywająca się na otwartej przestrzeni w nawet chłodniejszy dzień, czy poranna kawa wypita o wschodzie słońca, będzie przyjemniejsza, zdrowsza oraz nieporównywalnie bardziej komfortowa.

Szczególnie ważną rolę odgrywa tutaj system zdalnego sterowania pozwalający na włączenie lub wyłączenie elektrycznych promienników bez zbędnego wstawania.

Promiennik tarasowy, a wielkość powierzchni do ogrzania

Ilość promienników tarasowych zależy przede wszystkim od powierzchni danej przestrzeni. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na usytuowanie tarasu, ponieważ w większości przypadków ogrzewanie go w całości jest niepotrzebne.

Niezależnie od tego jak duży posiadasz taras, wystarczy, że wybierzesz powierzchnię i to tam ustawisz punkty cieplne. Najczęściej przesiadujesz na sobie, a może przy stole, gdzie w słoneczne dni pracujesz? Zwróć uwagę przede wszystkim na swoje potrzeby.

Aby lepiej zobrazować strefę do ogrzania, należy zaznaczyć, że stół z krzesłami to nie więcej niż 9m2 powierzchni.

Promienniki ciepła i wielkość ich mocy niezbędnej do ogrzewania tarasu

Moc promienników podczerwieni na taras zależy przede wszystkim od typu tarasu. Przed zakupem należy sprawdzić, czy Twoja przestrzeń to:

  1. taras otwarty,
  2. taras częściowo zabudowany,
  3. taras osłonięty przed wiatrem.

Oczywistą sprawą jest, że najłatwiej jest ogrzać taras osłonięty przed dokuczliwym wiatrem i to właśnie on będzie potrzebować najmniejszej mocy grzejnika tarasowego na podczerwień.

Za najbardziej efektywne elektryczne promienniki uznaje się krótkofalowe promienniki halogenowe. Co ważne, mocne promienniki bywają dużo droższe, a przecież nie zawsze to właśnie ich potrzebujemy. Dzięki zoptymalizowanej mocy Twojego promiennika zaoszczędzisz nie tylko na zakupie, ale również na kosztach użytkowania. Jeśli nie jesteś pewien czym kierować się podczas wyboru odpowiedniego promiennika, spójrz na poniższy schemat.

  1. wielkość powierzchni do 8 m2 – 1 x 1400W lub 1 x 2000W
  2. wielkość powierzchni do 12 m2 – 1 x 2000W lub 1 x 2500W
  3. wielkość powierzchni do 16 m2– 2 x 1400W lub 2 x 2000W

Promienniki elektryczne, czy są szkodliwe?

Promiennik elektryczny na tarasie z pewnością są lepszym rozwiązaniem niż gazowe ogrzewanie, które można spotkać dosyć często na tarasach naszych sąsiadów. Wbrew ogólnej opinii, promienniki podczerwieni w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na zdrowie Twoje i Twojej rodziny.

W końcu promienie IR wpływają pozytywnie na krążenie krwi, a co za tym idzie, nasz organizm będzie lepiej dotleniony i szybciej będzie się regenerował. Oprócz tego są one odpowiednie dla alergików i osób zmagających się z problemami dolnych i górnych dróg oddechowych.

Jeśli wciąż nie jesteś pewien, czy warto kupić promienniki elektryczne, skontaktuj się z nami. 

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *