W co zainwestować w 2022 r.?

Akcje technologiczne

Kiedy zapytaliśmy, które sektory osiągną lepsze wyniki w 2022 roku, zdecydowanym zwycięzcą okazała się technologia. Ponad 80% ekspertów stwierdziło, że technologie będą najlepiej prosperującym sektorem w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Nie jest to zaskakujące – akcje spółek technologicznych przeżywały boom przed wybuchem pandemii i powróciły do łask, ponieważ coraz więcej osób robi zakupy, pracuje i bawi się w sieci.

Sektor technologiczny został ostatnio wzmocniony przez liczne fuzje i przejęcia, w tym Salesforce kupujący Slack, Oracle kupujący TikTok i Nvidia kupująca Arm Holdings. Sugeruje to, że spółki technologiczne dążą do umocnienia swojej pozycji w czołówce rynku, co powinno napędzać wzrost w tym sektorze.

Wraz z pandemią wiele firm przeniosło się do świata online. W 2020 r. transformacja cyfrowa przyspieszyła również w dużych firmach, co doprowadziło do wzrostu w tym sektorze. Oczekuje się, że niektóre akcje spółek technologicznych będą rosły w 2022 roku.

Firma Apple

Firma Apple odnotowała czterokrotny wzrost kursu akcji w ciągu ostatnich pięciu lat. Firma nadal dominuje na rynku smartfonów, ale jej przyszłość będzie prawdopodobnie związana z ofertą usług (Apple Music, Apple TV +).

Handel elektroniczny firmy Amazon

Handel elektroniczny firmy Amazon gwałtownie wzrósł w czasie pandemii i oczekuje się, że nadal będzie się rozwijał. Jednak Amazon Web Services (AWS) pozostanie największym motorem wzrostu firmy przez najbliższe lata. Oczekuje się, że do 2022 roku AWS wygeneruje 55 miliardów dolarów.

Kurs akcji Alibaby

Kurs akcji Alibaby wzrósł w 2020 roku i pozostaje dobrą inwestycją na rok 2022. Chiński gigant oferuje szeroki wachlarz usług i powinien skorzystać na ożywieniu gospodarczym w Chinach.

Square

Square nabył należącą do Jaya-Z platformę streamingu muzyki Tidal i ma nadzieję, że pomoże to przyciągnąć więcej użytkowników i zwiększyć przychody. Square jest również właścicielem Cash App, która oferuje szereg usług finansowych, takich jak handel bitcoinami i bezpośrednie wpłaty na konto.

Facebook

Facebook odnotowuje silny wzrost dzięki swoim platformom społecznościowym: Facebookowi, Instagramowi i WhatsApp.

Pandemia a giełda

Mimo pandemii rynek akcji w latach 2020 i 2021 osiągnął wyniki lepsze od oczekiwanych. Nie jest to jednak zaskoczeniem – firmy technologiczne tworzą usługi i produkty, które mają zasadnicze znaczenie dla naszego stylu życia. Trend ten będzie się utrzymywał w 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *