Bon turystyczny 2022

Decyzja rządu o wprowadzeniu programu bonów jest konsekwencją pandemii wirusa Covid-19.

Głównym celem programu jest poprawa jakości życia, podniesienie poziomu aktywności turystycznej społeczeństwa, zmiana preferencji wypoczynkowych społeczeństwa.

Polski Bon Turystyczny stanowi realne wsparcie dla polskich rodzin w związku z trudną sytuacją ekonomiczną spowodowaną epidemią Covid-19. – wyjaśnia gov.pl

Kto może skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego?

Bon turystyczny przeznaczony jest dla rodziców, którzy mieszkają z dziećmi do 18 roku życia i mają prawo do zasiłku rodzinnego. Program dotyczy również osób, które wychowują dziecko do 18 roku życia lub mają ograniczoną zdolność do pracy, a także rodziców zastępczych, adopcyjnych oraz dziadków wychowujących wnuki po utracie praw rodzicielskich. Z bonu można skorzystać również w przypadku otrzymywania świadczeń z powodu utraty samowystarczalności finansowej lub niepełnosprawności (I grupa).

Możesz otrzymać dodatkowy bon w przypadku, gdy wychowujesz dwoje lub więcej dzieci i jesteś uprawniony do świadczeń rodzinnych. W takiej sytuacji nie możesz jednak korzystać z obu bonów jednocześnie. Z bonu podróżnego 2022 może skorzystać jeden rodzic samodzielnie lub wspólnie z dzieckiem lub dziećmi.

Do kiedy można wykorzystać bon turystyczny?

Ponieważ zbliżają się wakacje letnie, rodziców ucieszy wiadomość, że bon podróżny został przedłużony do końca września 2022 roku. Jeśli jeszcze nie wykorzystałeś swojego bonu podróżnego na 2022 rok, możesz to zrobić.

Należy jednak pamiętać, że jest to świadczenie jednorazowe. Osoby, które wykorzystały pieniądze w 2020 lub 2021 roku, nie będą miały prawa do kolejnego bonu w 2022 roku. Termin wykorzystania bonu podróżnego upływa 30 września 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *