Nici PDO – sposób na zmarszczki i młodzieńczy wygląd

Z wiekiem nasza skóra się zmienia. Staje się mniej elastyczna, bardziej sucha i delikatna. Jest to naturalny proces starzenia się, ale mogą na niego wpływać również czynniki zewnętrzne, takie jak ekspozycja na słońce i zanieczyszczenia.

Nasza skóra traci elastynę i kolagen

Nasza skóra traci elastynę i kolagen – dwa białka, które odpowiadają za jej elastyczność. W miarę jak białka te ulegają zniszczeniu, nasza skóra traci zdolność do powrotu do swojego kształtu po rozciągnięciu lub naciągnięciu. Nasza cera może stać się bardziej matowa, ponieważ złogi tłuszczu pod skórą zaczynają się kurczyć i z czasem zmniejszać. Z wiekiem zaczynamy również tracić tłuszcz z twarzy i ciała, co wpływa na rozkład masy ciała i jego kształt.

Starzejąca się skóra jest również bardziej podatna na uszkodzenia spowodowane czynnikami środowiskowymi, takimi jak promienie UV pochodzące ze światła słonecznego lub zanieczyszczenia powietrza, które mogą prowadzić do przyspieszonego starzenia się komórek powierzchniowych skóry (naskórka).

Proces starzenia się jest naturalną częścią życia, ale możesz go spowolnić. Z wiekiem organizm traci zdolność do naprawy i regeneracji tak sprawnie, jak w młodości. To dlatego starzenie się zwiększa ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, zapalenie stawów i choroby serca.

Możesz jednak zrobić wiele, aby zwalczyć oznaki starzenia i dłużej zachować zdrowie

Jedz zdrową dietę. Utrzymanie zrównoważonej wagi jest ważne dla Twojego ogólnego zdrowia i samopoczucia, a także spowolnienia procesu starzenia. Jeśli potrzebujesz pomocy w schudnięciu lub utrzymaniu zdrowej wagi, porozmawiaj z lekarzem o odpowiednim dla Ciebie planie żywieniowym.

Ćwicz regularnie. Regularne ćwiczenia pomagają utrzymać mocne serce i prawidłowe ciśnienie krwi, co zmniejsza obciążenie wszystkich układów organizmu – w tym kości, stawów i mięśni – pomagając uniknąć wielu typowych bólów i dolegliwości związanych z wiekiem.

Dbaj o siebie emocjonalnie. Stres jest związany z przyspieszonym starzeniem się na poziomie komórkowym, dlatego ważne jest, aby kontrolować jego poziom poprzez praktykowanie technik mindfulness, takich jak medytacja czy joga.

Zapewnij sobie odpowiednią ilość snu każdej nocy. Badania wykazały, że brak snu przyczynia się do szybszego starzenia.

Lifting twarzy z użyciem nici PDO

Lifting twarzy z użyciem nici PDO to rodzaj liftingu, w którym wykorzystuje się rodzaj nici chirurgicznych zwanych polidioksanonem (PDO) do napinania skóry i mięśni wokół twarzy, szyi i linii żuchwy. Procedura może pomóc przywrócić pełnię twarzy i szyi.

Procedura jest również nazywana iniekcyjnym faceliftingiem z wypełniaczem dermalnym, co odnosi się do stosowania wstrzykiwanych wypełniaczy w celu zapewnienia wsparcia dla skóry i mięśni.

Nici PDO są umieszczane pod skórą za pomocą małych igieł w procesie, który trwa około godziny. Następnie nici rozpuszczają się z czasem, nie pozostawiając trwałych blizn ani ciał obcych pod skórą.

Czy lifting nićmi PDO jest bolesny?

Nici PDO stosowane są w medycynie estetycznej jako alternatywa dla szwów. PDO to skrót od polidioksanonu, a wykonane są z materiału, który jest biokompatybilny, nie uczula i jest wodoodporny.

Zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie 15 minut. Nić PDO jest umieszczana pod skórą przez niewielkie nacięcia wykonane ostrzem lub igłą. Po umieszczeniu pod skórą, po zwolnieniu napięcia, nić chowa się z powrotem do nacięcia, nie pozostawiając widocznych blizn.

Efekty zabiegu nićmi PDO

Rezultaty liftingu nićmi PDO mogą utrzymywać się do dwóch lat, choć zależy to od osoby. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś zdrowy i dbasz o siebie, będziesz w stanie utrzymać swoje wyniki na dłużej.

Jednak jeśli masz złą dietę lub nie ćwiczysz regularnie, wtedy wyniki nie będą trwały tak długo.

Jeśli przybierzesz na wadze lub stracisz napięcie mięśniowe, będzie to miało również wpływ na trwałość nici PDO.

Lifting nićmi PDO jest doskonałym sposobem na osiągnięcie natychmiastowych rezultatów, ale ważne jest, aby po zabiegu zadbać o skórę, aby rezultaty utrzymały się dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *